Zlata Adamovská

Zlata Adamovská (3844 bytes)Tak už je to zase tady. Nová předsevzetí, nové plány, nové sny. Jako každoročně se začátkem nového roku. Jako bychom chtěli smazat všechno špatné, všechno, co se nám nepovedlo, jako bychom věřili, že vstup nového roku do našeho života něco změní, přinese cosi nového.

Omyl. Něco změnit můžeme jen my sami. Jen na nás záleží, jestli se naše předsevzetí uskuteční. Věřím, že u spousty z vás je obsahem novoročních předsevzetí a plánů starat se o vlastní zdraví lépe než dosud, snažit se myslet na své zdraví víc než na svá auta a chaty. A nejen myslet, ale taky pro to něco udělat. Samozřejmě dřív, než bude pozdě.

Potkala jsem před pár dny svého letitého, kdysi velmi bohémského kamaráda. Teď seděl v divadelním klubu při sodovce, zoufale hledal v jídelním lístku, které jídlo by mohlo odpovídat přísné dietě, kterou mu lékaři nařídili na vysoký krevní tlak a dramaticky zvýšenou hladinu cholesterolu v krvi. Vám všem, které by takové problémy mohly jednou trápit anebo už dokonce trápí, je určeno dnešní číslo věnované kromě jiného hypertenzi a kardiovaskulárním chorobám. Speciálně po vánočních svátcích a Silvestru by vám rady našich špičkových odborníků na tyto choroby měly přijít vhod. Náš časopis vstupuje do třetího ročníku. Přála bych si, abychom vám byli i po celý letošní rok dobrými rádci na cestě za zdravím. Přeji vám ho co nejvíc, k tomu hodně lásky, tolerance a odhodlání překonat všechny překážky.

adam.gif (407 bytes)

editorial • zdravá rodina 1/99 • s. 5