Stárnout, to je kumšt

Pod tímto titulem vychází včas před vánocemi už třetí vydání knihy profesora Oty Gregora, našeho předního odborníka na otázky stáří a stárnutí. Čtenáři se tak dostává opravdový bestseller v oblasti medicíny a zdravého životního stylu – první dvě vydání, doprovázená ilustracemi Vladimíra Renčína, jsou beznadějně vyprodána. Nynější třetí vydání je navíc doplněno o obsáhlou kapitolu „Stárne imunita s námi, nebo my s imunitou?“ renomovaných autorů odborných i populárně vědeckých publikací z oblasti imunologie MUDr. Karla Nouzy a prof. Ctirada Johna.

Náš přední psychiatr MUDr. Jan Cimický, známý široké veřejnosti z rozhlasu i televize, napsal k nynějšímu vydání na zadní straně obálky: „Čas je relativní. Když je Vám patnáct, je pro Vás třicátník osobou zcela odepsanou. Ale v šedesáti je Váš postoj diametrálně jiný. Kalendářní věk neodpovídá (naštěstí) věku skutečnému, biologickému, a tak se může stát, že někteří lidé zůstávají navzdory času obdivuhodně svěží. Profesor Ota Gregor je sám nejlepším příkladem, jak datum narození lze oklamat: podstatou je neustálá tvůrčí aktivita. A protože si nechce nechat všechny své předchozí profesní zkušenosti pro sebe a ví, že z nich můžou mít užitek i jiní, vložil své odborné znalosti i schopnost poutavě přednášet do této publikace. Přístupným a srozumitelným způsobem dokáže i nezasvěcenému laikovi vysvětlit podstatu zázraku, jak si uchovat duševní svěžest a tělesnou odolnost, střízlivý úsudek a schopnost odolávat stresu. I sílu a energii ve vzácné harmonii. Díky za to, že taková knížka vyšla! Stojí za to ji mít po ruce.“

Knihu je možno objednat na adrese: Dům medicíny, s.r.o., Uhříněveská 448, 252 43 Průhonice. Cena dobírky včetně poštovného 115,- Kč.

zprávy • zdravá rodina 12/99 • s. 14