Unikátní řada nové přírodní kosmetiky

kosmetika.jpgPřírodní kosmetika na bázi syrovátky a tuku z kozího mléka, vyráběná podle nejnovějších poznatků a zcela originálních českých receptur, jen umocňuje to, co bylo známo už před dvěma tisíci lety. Česká firma Kosmetika CAPRI s r.o., založená v roce 1995, se u svých výrobků za přívlastek unikátní rozhodně nemusí stydět.

V porovnání s okrajovou produkcí sprchových gelů, mýdel a tělových mlék v Kanadě a USA na podobném základě, je ucelená řada Kosmetiky CAPRI uplatňující komerční název výrobků La Chévre (francouzsky koza) jediná na světě.

V přírodním stavu obsahuje kozéí mléko (činné látky, propagované známými kosmetickými firmami pod názvy liposomy, ceramidy a AHA kyseliny. Kromě toho je kozí mléko bohaté na minerální látky jako vápník, hořčík, fosfor a draslík a rovněž vitamín A a vitamíny skupiny B. Tuk kozího mléka je ideálním transportním prostředkem živin do hlubokých vrstev pokožky. Množstvím fosfolipidů, základní stavební součástí buněčných membrán, se podílí na zvláčnění pokožky a chrání ji před nepříznivými vlivy. Přítomný inositol brání tvorbě kyslíkových radikálů, a tím působí preventivně proti zhoubným nádorům. Je známo, že u pacientů s onkologickým nálezem má kozí mléko příznivé stabilizující účinky. Testy provedenými v zahraničí bylo potvrzeno, že po zařazení kozího mléka do diety pacientů již operovaných se snížilo riziko recidivy rakovinového nádoru.

Syrovátka z kozího mléka je z hlediska uplatnění v kosmetice velmi cennou surovinou. Bílkovinná část syrovátky podporuje hydrataci kůže, zabraňuje vysušování, zvyšuje prokrvení kůže, a tím i odolnost proti nepříznivým vlivům prostředí. Syrovátka obsahuje selen, který katalyzuje rozklad škodlivých peroxidů, zabraňuje tvorbě volných radikálů a chrání pokožku před UV zářením. Taurin, rovněž přítomný v syrovátce, likviduje volné kyslíkové radikály a je složkou neutralizující toxické látky. Kyselina mléčná a citrónová se aktivně podílejí na prokrvení pokožky, regulaci látkové výměny, zvyšují odolnost kůže a mají hojivé a bakteriostatické účinky. Podporují obnovu kožního ochranného filmu, přispívají ke stabilizaci jeho pH a aktivují regenerační procesy stárnoucí kůže i kůže poškozené narušeným životním prostředím.

Výrobky prošly náročným, i když nepovinným klinickým testováním s vynikajícím výsledkem. „Všechny přípravky kosmetické řady La Chévre byly dobře snášeny u všech základních typů pleti a nebyla prokázána reakce alergického původu. Významné je, že tuto řadu snášejí i pacienti s atopickým ekzémem. S touto skupinou přichází na náš trh výjimečná kosmetika na zcela nové bázi,ď uvádí se ve zprávě Laboratoře pro metabolismus a patofyziologii kůže Fakulty všeobecného lékařství UK v Praze.

Složení kosmetické řady La Chévre je ve shodě s Evropskou kosmetickou směrnicí 76/768/EEC.

Přípravky jsou stabilizovány šetrnou konzervací s využitím přírodních látek, jako jsou fosfolipidy a kyselina mléčná a citrónová. S výjimkou pleťového mléka a masážního krému nejsou použity minerální oleje.

Kombinací zábalů s kozí syrovátkou a kosmetiky La Chévre bylo dosaženo překvapivého zlepšení u psoriatiků. Pokožka se podstatně zklidnila a na místech zasažených lupenkou došlo k jejímu vyhlazení s lehce narůžovělou barvou. Test koupelové přísady a pleťového mléka La Chévre s těmito příznivými výsledky provedli lékaři ze Společnosti psoriatiků a atopiků ČR.

Kosmetiku La Chévre dnes používají tisíce spokojených zákazníků. Tuto značku si také oblíbila známá televizní moderátorka a hlasatelka paní Eva Jurinová.

Ucelená kosmetická řada La Chévre obsahuje výživný denní krém, výživný noční krém, regenerační denní krém, krém na oční vrásky, výživný krém na ruce, výživný masážní krém, výživné pleťové mléko, čistící pleťovou vodu a výživnou koupelovou přísadu.

KONTAKT: KOSMETIKA CAPRI, S R . O .
TEL ./ FAX: 0305/ 55 39 82

zprávy • zdravá rodina 11/99 • s. 8