Proenzi a péče o zdraví

Proenzi a péče o zdraví
aneb Mohou přírodní léčivé přípravky obstát v 21. století?

Snad pro každého z nás je zdraví prioritní záležitostí, a proto odpověď na tuto otázku řešíme společně s dobou, ve které žijeme. Současný vývoj v oblasti parafarmaceutických preparátů, které vycházejí jak z vyspělých západních civilizací, tak i z tradiční čínské medicíny, podporovaný mnohaletým vědeckým výzkumem dokazuje, že v dnešní době uspěchaného životního stylu a stresu mohou tyto přípravky vhodně doplnit stravu, a tím pozitivně ovlivnit naši fyzickou a duševní pohodu, naši výkonnost apod. Celosvětově vysoká poptávka po parafarmaceutických přípravcích svědčí o nových stěžejních poznatcích ve výživě, které mohou přispět k postupnému prodlužování lidského věku také v naší zemi.

Jsou mezi parafarmaceutickými přípravky rozdíly?

Velké rozdíly existují v obsažnosti a v ozdravném účinku. Ty nejkvalitnější přípravky jsou charakteristické vysokým obsahem účinných látek. Jejich procento je závislé na mnoha skutečnostech; lokalita růstu byliny, přesná doba sklizně a nejmodernější technologie zpracování jsou základními předpoklady kvality finálního výrobku.
V roli zákazníka máme možnost kontroly obsažnosti přípravku podle údajů na etiketě. Na první pohled mohou být dva shodné přípravky velmi rozdílné a cena třeba dražšího účinnějšího preparátu může být o mnoho výhodnější, a to v mnoha ukazatelích.

Dnes se podrobněji podíváme na přípravky Proenzi, které i na našem trhu patří mezi nejžádanější.

Široké spektrum těchto přípravků neumožňuje zmínit se o všech; podrobné informace poskytne všem zájemcům zastupující společnost Patron prostřednictvím Horké linky – péče o zákazníky, telefon i fax (02) 717 33 666 a (02) 717 37 985, v internetu na adrese www.patron.cz nebo přímo v podnikové prodejně Korunní 129, Praha 3. Tato firma rovněž zajišťuje bezplatný poštovní servis, protože některé přípravky jsou pro jejich dočasný nedostatek dodávány do lékáren jen v omezeném množství.

Program redukce váhy:

Celosvětově velmi úspěšný přípravek na redukci váhy Proenzi 99 byl v letošním roce postupně nahrazován modernizovaným přípravkem Proenzi Chromatone Plus (USA pat. č. 4315927, je již k dispozici v našich lékárnách). Pracuje na principu optimalizace metabolismu a aktivně se podílí na regulaci přeměny a využití tuků a bílkovin. Hůře fungující metabolismus bývá příčinou toho, že u některých osob ani při relativně zdravé životosprávně váha neklesá. Proenzi Chromatone Plus též posiluje svalovou tkáň a tento efekt lze ještě podpořit vhodným fyzickým cvičením. Příjemným vedlejším účinkem je pocit duševní i fyzické energie, která je zřetelná už od prvního dne. Přípravek obsahuje poslední, ideálně vstřebatelnou formu chromia a 18 vzácných rostlin z celého světa. V řadě výrobků Proenzi je jedním z nejžádanějších. Lze si to vysvětlit tím, že kromě hlavního poslání – asistence při snižování hmotnosti – má celkově ozdravný účinek.
Přípravky pro redukci váhy řady Proenzi jsou tím nejnovějším, co moderní doba nabízí; naše zkušenosti však potvrzují, že problém nadváhy je v mnoha případech složitější a někdy nestačí aplikovat třeba i ten nejlepší přípravek. Účinná redukce váhy je závislá na aktivním přístupu každého jedince. Rozhodnutí snížit hmotnost musí být podpořeno určitou disciplínou ve výběru a množství konzumovaného jídla v souvislosti s výdejem energie. Také vhodná kombinace přípravků, které pomohou odstranit některé z příčin nadváhy, může jejich účinnost ještě zvýšit. Z tohoto důvodu je, kromě doporučení šetrné diety a pohybu navíc, nabízen při redukční dietě s přípravky Proenzi Chromatone Plus i speciální ovocno-bylinkový čaj Proenzi DietTea, který podporuje pravidelnost vyprazdňování a přispívá tak k celkově lepším výsledkům. Mimořádně oblíbené jsou i takzvané čokoládové tablety (Proenzi 99 druhé generace), které vzhledem k chutí připomínají pravou čokoládu. Výrazně snižují chuť k jídlu a jsou bohatým zdrojem nerozpustné vlákniny. Připravuje se i prodej vyvážené proteinové směsi, která při dietním programu nahradí některé z hlavních jídel a pomůže tak snížit denní kalorický příjem. Horkou novinkou příštího roku bude jistě i zatím poslední přípravek z této řady, Proenzi Metabolic.

Proenzi MacroPhaser

Více než třicetiletý vědecký výzkum mnoha prestižních pracovišť (například univerzity v Harvardu a dalších) dokumentuje, že beta-glucan, účinná látka tohoto přípravku, výrazně aktivuje imunitní systém a působí protirakovinotvorně. Veřejnosti byl MacroPhaser představen po utajovaných přípravách až v roce 1997 a je jediným přípravkem v Kanadě, který je ještě účinnějším imunitním stimulátorem než samotná látka beta-glucan, protože kromě ní obsahuje ještě podpůrnou směs přírodních ingrediencí. O výrobku Proenzi MacroPhaser se také říká, že by mohl být prvním účinným přípravkem, který výrazně zpomaluje stárnutí organismu. Pokud se však budeme opírat pouze o fakta, řekneme, že poskytuje účinnou ochranu před nepříznivými vlivy prostředí, je přínosem pro osoby přicházející do styku s radiací (například u počítačových terminálů), zvyšuje odolnost vůči nádorovým onemocněním a chrání organismus vyčerpaný stresem, fyzickou únavou nebo špatnou životosprávou. Světovou novinkou jsou v tomto případě i tablety „rapid release“, které organismus absorbuje 7 – 10x rychleji, že je tomu u běžných tablet – proto přípravek podstatně zvýší obranyschopnost organizmu už během 24 hodin. Kromě toho zbavuje tělo jedovatých látek, zvyšuje tvorbu důležité mikroflóry a podporuje tvorbu kostní dřeně.

Proenzi Q10

– potravinový doplněk, který je důležitý pro buněčnou regeneraci, povzbuzuje srdeční činnost a vitalitu. Při jeho nedostatku jsou prvními příznaky únava a nedostatek energie. Tento přípravek se vyznačuje vysokým obsahem koenzymu Q10 – 30 mg v jedné želatinové kapsli. Dvouměsíční balení Proenzi Q10 představuje svou kvalitou a překvapivě nízkou cenou skutečnou hodnotu v doplňkové výživě na našem trhu.

Proenzi Saw Palmetto

má všeobecně pozitivní účinek na lidské zdraví. Farmaceutický výzkum v posledních letech však navíc ukazuje, že je jednou nejúčinnějších zbraní proti potížím s prostatou. Lze jej preventivně doporučit všem mužům už po čtyřicítce.

Proenzi Dong Quai

Přípravek určený ženám účinně tlumí menstruační potíže, nervozitu a pomáhá odstraňovat syndromy související s menopauzou. Významně ovlivňuje i pravidelnost menstruačního cyklu.

Proenzi Aloe Vera džus

Přípravek bohatý na vitamíny, minerály a enzymy, který si zaslouží zvláštní pozornost. Je nedocenitelný při střevních a zažívacích potížích. Upravuje průjmové stavy anebo naopak problémy s vyprazdňováním. Aktivně na sebe váže jedovaté látky, hromadící se ve střevech, v játrech a ve žlučníku, preventivně působí proti rakovině střevních stěn. Tento stoprocentně čistý koncentrát se získává z čerstvých listů pouze organicky pěstované aloe vera lisováním za studena.

Proenzi St. John´s Wort

Protistresový přípravek posilující nervovou soustavu, jeden z nejkvalitnějších výrobků této kategorie ve světě. Rostliny, z nichž se vyrábí, pocházejí z horských oblastí Kanady. Je velmi účinný, zároveň však nevykazuje žádné nežádoucí účinky. Citlivě snižuje napětí, nezpůsobuje ospalost ani omezení pozornosti či návyk. Je to v současně době nejprodávanější antidepresivum (např., jen v Německu bylo v roce 1994 prodáno 70 milionů balení).

Proenzi Sweet Dreams

– novinka, která řeší problémy spánku a usínání. Není návyková a nemá žádné vedlejší negativní účinky.

Proenzi Sweet Sixteen

jsou tablety, které obsahují koncentrovanou výživu pro pleť (mořský koncentrát plus speciální bylinné komponenty). Hovoří se o něm jako o péči o pleť v intencích 21. století; oblíbily si ho zejména ženy pro jeho přesvědčivé výsledky. I v tomto případě příjemně překvapí obsažnost, kvalita a velmi výhodná cena ve srovnání s podobnými přípravky tohoto typu.

Proenzi Multi Antioxidant

zastavuje destruktivní činnost volných radikálů, vznikajících např. kouřením či nepříznivými vlivy prostředí. Obsahuje mnoho přírodních ingrediencí včetně celé škály vitamínů a je vydatným zdrojem pro zdraví důležitého selenu, který chybí z ekologických důvodů v půdě a tím i v naší stravě.

alternativní medicína • zdravá rodina 10/99 • s. 12-13