Když začnou padat vlasy

Ztráta vlasů má výrazné kosmetické účinky, má také hluboký vliv na sebedůvěru a vlastní image. VČR trpí dědičnou ztrátou vlasů asi 1,98 miliónů mužů a 0,95 miliónů žen. Většina lidí i „odborníků“ má dojem, že jakmile pokračuje vypadávání vlasů, musíte to přijmout za nevyhnutelné. Ale zeptejte se sami sebe pokud by existoval jednoduchý, účinný způsob, jak zabránit ztrátě vlasů a dokonce jak je obnovovat, mohli byste si dovolit jej ignorovat?

Nyní je k dostání v lékárnách roztok a gel Regaine 2%, nebo Regaine 5%, stejně jako trojbalení roztoku Regaine 2% za cenu 2 balení. Jde o první a jediný lékařsky ověřený lék pro zastavení padání vlasů a obnovení jejich růstu u mužů i žen. Regaine znovuoživuje vlasové folikuly, prodlužuje cyklus růstu a zastavuje ztrátu vlasů ve čtyřech z pěti případů. Může i reaktivovat již mrtvé vlasové folikuly a obnovit jejich růst u dvou z pěti mužů a u tří z pěti žen, které užívají Regaine. Zkušenosti lékařů, kteří předepisovali Regaine více než deset let, a zkušenosti více než 5,5 miliónů uživatelů po celém světě prokazují spolehlivost a bezpečnost účinku Regaine.

Regaine má být aplikován dlouhodobě dvakrát denně na postiženou oblast hlavy (suchou pokožku). Čím déle vlasy léčíme Regainem, tím více se kvalita vlasové pokrývky zlepšuje. Při pravidelné léčbě se po 3 měsících zastaví vypadávání vlasů. Dorůstání nových vlasů lze očekávat po 4-6 měsících, u Regaine 5% za 2-3 měsíce. U některých žen a mužů může nastat i do 8 až 12 měsíců, s Regaine 5% o polovinu tohoto času dříve. Trojbalení je vhodné zejména pro údržbu již vzrůstajících vlasů např. po zahájení kůry silnějším Regainem 5%.

I zcela zdravé vlasy rostou pomalu (12-25 mm za měsíc). Reakce na léčbu se mezi jednotlivci může lišit a u některých lidí může být stupeň obnovení růstu vlasů nižší než u jiných. Vaše nové vlasy budou zpočátku měkké, jemné a téměř neviditelné chmýří, které bude pozvolna růst, tmavnout a sílit. V léčbě Regainem nedoporučujeme dělat delší přestávky (zapomenete-li si např. ráno aplikovat Regaine, není třeba v tomto případě večerní dávku zvyšovat). Častá přerušení oddálí a zpomalí nástup účinku. Denní dávka stojí cca 30,Kč.

Chcete-li si zachovat svůj vzhled, začněte používat Regaine co nejdříve a vydržte u toho tak dlouho, jak to pro vás bude důležité.

Doporučujeme věnovat péči o vaše vlasy stejně času jako denní péči o chrup, nad kterou se již nikdo nepodivuje (dlouhodobě a dvakrát denně), a výsledky se pomalu dostaví.

P.R./73

lékař radí • zdravá rodina 7-8/99 • s. 22