Bepella – pro zdravý povrch kůže

Kůže dospělého člověka zaujímá plochu zhruba 1,75 m2 a představuje sedm až deset procent jeho tělesné váhy. O její důležitosti svědčí i fakt, že ji zásobuje třetina okysličené krve.

Kůže chrání člověka před poraněními, pronikáním mikrobů, vysoušením a ztrátami tekutiny. Plní i důležitou metabolickou funkci: výměnu kyslíku, vylučování odpadních produktů a vstřebávání látek z okolí. Reguluje rovněž tělesnou teplotu a množství tekutin v organismu. Má také smyslové funkce kůže je citlivá na teplo, dotek, bolest či tlak.

Péče o kůži je proto naprosto nezbytná. A nejen řekněme z estetického hlediska. Preparátů k ochraně kůže je nesporně dost. Nicméně největší česká farmaceutická společnost Léčiva, a.s. uvedla na začátku února 1999 na český trh nový přípravek pro ošetření kůže BEPELLA. Tento krém je snadno roztíratelný, s lehkou parfemací. Důležité však je, že obsahuje dvě účinné látky dexpanthenol a přírodní vitamín E.

Obsah přírodního vitamínu E předurčuje BEPELLU k výživě a hydrataci pokožky, tzn. že lze tento krém doporučit pro ošetřování kůže po celý rok dvakrát denně. Přírodní vitamín E navíc příznivě ovlivňuje vazivové tkáně, dodává kůži pevnost a odolnost, zpomaluje její stárnutí.

Důležitou složkou krému BEPELLAje rovněž dexpanthenol. Ten je účinnou látkou, která zklidní zarudnutou a pálící kůži po spálení (např. při opalování), při odřeninách. BEPELLA je krémem, který není mastný, takže se dobře a rychle vstřebává. Při obzvláště namáhané, vysušené a podrážděné pokožce lze použít BEPELLU i vícekrát denně. Při jednorázovém užití účinek BEPELLY přetrvá tři až čtyři hodiny.

Krém BEPELLA pomáhá a je vhodný při popáleninách, omrzlinách. Urychluje rovněž hojení kůže po mechanickém poškození. BEPELLA je tedy krémem, který by neměl chybět v domácí lékárničce.

lékař radí • zdravá rodina 3/99 • s. 15