Na zdraví!

Toto přání člověk často slyší v chladném ročním období a každý, kdo je nachlazen, doufá, že se rychle splní. A ten kašel! Mučí, nepřestává ve dne v noci, schvátí a vyčerpá. Je třeba ho uklidnit. Předrážděná sliznice produkuje hlen, který omezuje dýchání a zvyšuje riziko dalších infekcí. Je proto důležité ho odstranit! Obojí umí břečťan, tedy extrakt z jeho listů Hedelix.

Jako léčivá rostlina pro chronické katary dýchacích cest se břečťan objevuje v herbářích již v 16. a 17. století. Věda se jím začala zabývat koncem minulého století. Fytoterapeuti shledali listy břečťanu využitelné pro katarální nemoci dýchacích cest a pro léčbu chronických zánětových bronchiálních nemocí, i těch komplikovaných. Byly prokázány jejich sekretolytické i spasmolytické účinky.

Duální účinek, dobrá tolerance, příjemná chuť, vysoce kvalitně zpracovaná galenika, která poskytuje použitelnost až 4 roky, sílu účinku chemických přípravků, vysokou standardní koncentraci, žádnou chemickou konservaci, žádný alkohol a ani cukr, jednoduché užívání a téměř žádné vedlejší účinky, řadí Hedelix® sirup mezi produkty vhodné obzvláště pro děti, stejně jako pro dospělé a seniory a také pro rizikové skupiny jako jsou např. diabetici, alergici, těhotné a kojící ženy. Hedelix, šetrný pro zažívací ústrojí, skladovatelný při pokojové teplotě, doplňuje tradiční kvalitní řadu výrobků firmy Krewel Meuselbach pro léčbu onemocnění dýchacích cest.

Hedera helix a jeho extrakt v sirupu Hedelix, je volně prodejný a i cenou přizpůsobený rozpočtu našich peněženek.

Tedy „Na zdraví!“ a nejméně „Na sto let!“.

lékař radí • zdravá rodina 3/99 • s. 17