Lux ze Švédska

lux.gif (2198 bytes)Prostředí, ve kterém se dnes a denně pohybujeme, je naplněno neuvěřitelným množstvím látek a částic, nepříjemně působících na náš organizmus. Rozličné druhy alergií, kterými trpí značná část populace, jsou důsledkem nepřiměřené obrany organismu s narušeným imunitním systémem. Nejenom lékaři, ale i mnoho firem se snaží svými výrobky usnadnit život lidem trpícím alergiemi a alergické obtíže co nejvíce eliminovat.

Vysavače Lux byly ve 20. letech tak populární, že u nás zdomácněla nová slova, synonyma pro vysavač a vysávání: lux a luxování.

lux2.jpg (13713 bytes)

Jednou z takových je i švédská firma Lux. Její reprezentanti nabízejí vysavače, které splňují nejpřísnější měřítka kladená alergiky. Nejnovější model Lux 1 Royal je v každém ohledu špičkou mezi vysavači. Posuďte sami:

Konstrukce

Mimořádná odolnost vysavače vychází z celokovové karoserie. Ta zaručuje nejen dlouhou životnost, ale také to, že proud vzduchu procházející vysavačem projde vždy přes filtry a nikoliv okolo nich.

Filtrace

Filtrační systém Lux je dokonale utěsněný. Skládá se ze sáčku, uhlíkového filtru a Hepa filtru. Hygienické sáčky jsou vyrobeny ze tří odlišných vrstev papíru a jsou opatřeny automatickým uzavřením otvoru.

Uhlíkový filtr chrání motor a současně omezuje zápachy. Výstupní Hepa filtr (nejúčinnější filtr na trhu) dokáže zachytit více než 99,97 % částic větších než 0,0003 mm. Jak je patrno z tabulky, Lux s přehledem zachytí pyly, výtrusy, tabákový kouř i tolik obávané alergeny výkaly roztočů.

Srdce vysavače

Lux 1 Royal je vybaven mimořádně účinným, 1230 wattovým motorem. Aby byla sací síla využita efektivně, je motor řízen elektronickou automatikou. Vysavač se tak nepřisává ke koberci, ale odsává nečistoty. Lehkým sešlápnutím pedálu můžete zvolit i režim „min“ a „max“.

Příslušenství

Nezbytnou výbavou kvalitního vysavače je také kvalitní příslušenství. Bez něj by byl vysavač jako nové auto na dřevěných kolech. Technici jsou hrdí na nově zkonstruovanou sací hubici, která umožňuje výrazně lepšit sběr prachových částic.

Mezi příslušenství usnadňující úklid patří hubice na odsávání prachu z členitých předmětů, hubice pro čištění čalounění a štěrbinová hubice s nástavcem na radiátory.

Klepač koberců

Kdo by nepotřeboval občas vyklepat koberec nebo vyprášit matrace? Výborným pomocníkem je motorový klepač koberců, který tuto náročnou práci vykoná rychle, efektivně a navíc bezprašně! Rotující kartáč dokáže uvolnit prach z osnovy koberce i hloubky čalounění. Je překvapující, kolik prachu dokáže vysavač spolu s klepačem vysát i z pravidelně udržovaných koberců.

Chemické čištění

Lux se ztotožňuje s odborníky, kteří doporučují tzv. suché čištění. Proto v jeho sortimentu najdete i chemické prostředky určené k čištění koberců a čalounění.

Jistota

Lux má svá zastoupení ve všech krajských městech, kde najdete jak prodejnu sáčků a spotřebního materiálu, tak i servis. Praktická je i Zásilková služba Lux, která zákazníkům zasílá pravidelně sáčky a filtry poštou. Firma Lux poskytuje na zboží až pětiletou záruku.

V obchodech jej nenajdete

Lux 1 Royal nepatří mezi výrobky, které dostanete v každém elektru. V případě zájmu stačí zavolat do kanceláře firmy a její reprezentant vás po dohodě navštíví a výrobek odborně předvede.

Lux, Bruncvíkova 17/1875, 162 00 Praha 6, tel.: 02/20 61 15 06, 20 61 15 08.

P.R./35

pro čistotu, zdraví, pohodu • zdravá rodina 3/99 • s. 20