Výherci soutěže o cestu do Ameriky zpět doma

vyherci.jpg (12536 bytes)Paní Janu Bílkovou z Víru hlavní výherkyni soutěže našeho časopisu v loňském roce a jejího přítele Jaroslava Borůvku ze Zbraslavi u Brna jsme zastihli na letišti v Praze-Ruzyni bezprostředně po návratu z dvoutýdenní cesty do Spojených států.

„Bylo to ohromné,“ sdělila své první dojmy Jana Bílková. „Už cesta tam byla krásná. Já jsem letěla vůbec poprvé, celou cestu do New Yorku jsem všechno sledovala. A když jsme přiletěli na místo do hlavního města Arizony Phoenixu byla jsem nadšená.“

Výherci spolu se Zlatou Adamovskou a Radkem Johnem bydleli v hotelu ve Phoenixu a podnikali výlety po městě i do vzdálenějšího okolí. Navštívili také středisko amerického zábavního průmyslu Las Vegas, kde strávili jednu noc. Na otázku, co se jim líbilo nejvíce, paní Bílková odpověděla: „Mně se strašně líbila krajina, to je něco, co není nikde jinde vidět. K Velkému Kaňonu jsme jeli mnoho kilometrů autem a udělali jsme okruh po několika vyhlídkách. Bylo ho pak vidět i z letadla, když jsme letěli z Phoenixu do Las Vegas. Je to nádherný pohled, z každého místa jiný. Když se díváte na ty krásné útvary, tak si představujete dejme tomu pyramidu nebo kostel, zkrátka cokoli. Fantazie se může rozvinout.“ Panu Borůvkovi se zase nejvíce líbilo v Las Vegas hotely, kasina, kopie sochy Svobody a Eiffelovky. O svých průvodcích Zlatě Adamovské a Radku Johnovi Jana Bílková říká: „Bylo to s nimi senzační. Oni už toho tam hodně znají, hezky nás vodili, všechno nám ukázali a vysvětlili.“ A Jaroslav Borůvka dodává: „Měli jsme krásné, rychlé auto Buick a jak pan John, tak paní Adamovská s ním dokázali perfektně jezdit.“ Výherci se svými průvodci navštívili také arizonskou poušť, viděli botanickou zahradu s kaktusy i indiánskou rezervaci. „Počasí bylo kolem 30 ˇC, koupali jsme se v bazénech u hotelu a když jsme nevyjížděli dál, trochu jsme se i opalovali,“ vypráví paní Bílková: „Teď jsme z léta spadli tady rovnou do zimy, ale jsme zase doma. Na jednu stranu jsme se už těšili, ale ještě bychom tam vydrželi. Je to něco úplně jiného.“ Jana Bílková si po celou dobu dělala zápisky. Teď je rozepíše a až bude mít vyvolané fotografie, bude dělat po vesnici besedy. A spolu s panem Borůvkou přeje čtenářům Zdravé rodiny, aby se také na ně příště usmálo štěstí.

Text a foto dr. Jiří Halousek

Také letos vyhlašuje časopis Zdravá rodina atraktivní čtenářskou soutěž. Uchovávejte si proto všechna letošní čísla!
Oficiální vyhlášení soutěže bude 15. 3. 1999.

editorial • zdravá rodina 2/99 • s. 5