S vitamíny proti infarktu

cardio.jpg (6775 bytes)V poslední době jsou naše lékárny zaplaveny multivitamínovými a minerálními přípravky. Farmaceutická společnost THERA TECH se sídlem v Kalifornii v USA přichází na náš trh s přípravkem pro podporu činnosti srdce a oběhového systému ONE DAILY CARDIO.

Tento nový preparát obsahuje celkem 27 složek. Kromě komplexu vitamínů a stopových prvků i minerál, přírodní látky a koenzym Q 10, který je nezbytnou součástí mnoha biologických procesů. Svým působením preparát vyrovnává jejich hladinu v organismu, snižuje cholesterol a působí nejen při již vzniklých onemocněních, ale zároveň jako prevence jejich vzniku. Příkladem může být vysoký krevní tlak a kornatění věnčitých tepen srdce, které může vyústit v anginu pectoris a infarkt myokardu.

Komplexní skupina vitamínů B /B1, B2, B6 a B12/, kterou přípravek ONE DAILY CARDIO obsahuje, se velmi osvědčila při metabolismu bílkovin a tuků a spolu s hořčíkem se podílí i na přirozeném snižování cholesterolu. Ten se může ukládat v cévách, kde pak způsobuje rozvoj sklerotických změn.

Dalším důležitým prvkem je draslík, který se podílí na udržování „napětí“ buněčných membrán, čímž zajišťuje normální chod a fungování buněk. Koenzym Q 10 umožňuje optimálně využít energii, která je dodávána svalstvu, tedy i svalu srdečnímu. Je s úspěchem podáván u pacientů se srdeční arytmií, při onemocnění anginou pectoris a u pacientů se srdečním infarktem, u kterých pomáhá zkrátit období rekonvalescence.

Preparát obsahuje přírodní vlákninu z chitinu, který je stavebním prvkem krunýře krabů, humrů a jiných mořských korýšů. Tato vláknina usnadňuje a urychluje trávení, a tím snižuje hladinu cholesterolu, ale i tuků v organismu. Navíc pomáhá odstranit toxiny a škodliviny z tlustého střeva, čímž je vhodný i jako prevence vzniku rakoviny. Užívá se jako dietní doplněk stravy, 1 až 4 tablety půl hodiny před jídlem. Jako každou jinou vlákninu je nutné přípravek zapít dostatečným množstvím tekutin.

Koupíte ve vaší lékárně.
Výhradní dovozce a distributor Alier spol. s r. o., Makovského 1393, Praha 6 Tel./fax: 02 / 302 21 17


Pilulka ONE DAILY CARDIO se podává 1x denně, nejlépe po snídani. Nerozbitná lékovka obsahuje 100 tablet, což je dávka, která vystačí na více než čtvrt roku.
Spolu s přípravkem ONE DAILY CARDIO přichází společnost THERA TECH i s přípravkem zaměřeným na snížení cholesterolu, který je nabízen pod jménem CHOLESTHIN.

zprávy • zdravá rodina 2/99 • s. 7