Kosmetické přípravky a alergie

zr5_23a.jpg (6638 bytes)Kosmetické přípravky se staly nedílnou součástí každodenního života civilizovaného člověka. Vždyť je tvoří nejen krášlící nebo omlazující obsah kelímku, ale také mýdla nebo šampóny. Trh nabízí z nich vše v hojném množství. Nepochybně každý z nás má své zkušenosti s tím, že některý přípravek mu byl nepříjemný ať již vůní, nebo že šampón štípal v očích, mýdlo vysušovalo, krém byl nepříjemný na povrchu pleti atd. Tady je pomoc jednoduchá prostě víckrát nepoužít. Mnohem závažnější problém však nastane tehdy, když dojde k poškození, podráždění nebo alergické reakci.
Pravá alergická reakce po kosmetických přípravcích je naštěstí velmi vzácná. Všechny, které jsou řádně prodávané, podléhají náročným zkouškám a procházejí schvalovacím řízením. Totéž platí i pro použité suroviny. Přesto řada výrobců uvádí na obalu, že přípravek je hypoalergenní, vhodný i pro citlivé pleti, že je klinicky nebo dermatologicky testován. Toto upozornění pro spotřebitele znamená, že je kladen podstatně větší důraz na kvalitu a složení aktivních látek, na konservaci a parfemaci přípravku. I když pro normální zdravou pleť toto není nezbytností, pro jemnou citlivou pleť se sklonem k podráždění bychom měli kupovat výhradně tuto kosmetiku. Platí to nejen pro krémy a zejména oční krémy, ale také pro čistící prostředky nebo např. řasenky. Snaha výrobců o co nejvýraznější účinek vede k používání mnoha aktivních látek, které skutečně dokáží ovlivňovat životní funkce v celé kůži i podkoží.Pro spotřebitele je proto důležité to, co opakuji v každém článku o kosmetice důkladně pročíst návod na obalu, kdy, na co a jak přípravek používat. Výrobce se proto musí snažit, aby návod byl stručný a maximálně srozumitelný.
Snažili jsme se o to i v přípravcích REVITAL. Ty, které nyní nabízíme, obsahují nejen liposomy, známé široké veřejnosti jako účinný pomocník pro stárnoucí a sušší pleti, ale také vitamíny a důležité minerály. Jejich obsah a kombinace je volena cíleně k typu pleti. Zdrojem jsou přírodní látky většinou rostlinného původu. Z hlediska ochrany a stárnutí pleti mají nezastupitelnou úlohu zejména vitamíny A a E, minerály hořčík a křemík. Jejich vhodně volená kombinace je účinným pomocníkem i proti nežádoucímu vlivu slunečního záření a tedy trvalému poškození pleti. Dokáže prokazatelně zpomalit proces stárnutí tím, že pomáhá udržet ve vysoké aktivitě nezbytně důležité životní funkce kožních struktur. Liposomy s obsahem vitamínu E pak postupně pronikají buněčnou membránou a cíleně aplikují svůj obsah.

MUDr. Daniela Adámková


zr5_23b.jpg (8611 bytes)Liposome gel intensive (Objednací číslo: 009, obsah: 50 ml, cena*: 73,00 Kč)
Liposomový koncentrát s obsahem vitamínů E a F v kombinaci s biologicky aktivními látkami stimuluje životní funkce uvnitř kožních buněk, zvyšuje hydrataci, urychluje proces regenerace a pleť získává svěží, zářivý vzhled. Speciální gel chrání liposomy před narušením a dokonale se vstřebává. Je vhodný pro všechny typy zralých pletí i jako podklad pod denní nebo noční krém.

Tekuté krystaly aktivní krém (Objednací číslo: 005, obsah: 50 ml, cena*: 78,00 Kč)
Tekuté krystaly jsou přírodní rostlinné látky, které svým prostorovým síťovým uspořádáním umožňují dokonale vázat vodu a cíleně zabudovávat tukové, výživné a regenerační látky do kožních struktur. Pomáhají tak obnovit vitalitu, hydrataci a všechny životní funkce pleti. Je vhodný pro všechny typy pletí jako ochranný, výživný a regenerační krém.

Bioactiv – regenerační krém (Objednací číslo: 007, obsah: 50 ml, cena*: 67,00 Kč)
Obsahuje biologicky aktivní rostlinné extrakty a vitamíny, které napomáhají regeneraci, hydrataci a zpevnění pleti. Extrakt z měsíčku má protizánětlivý a zklidňující účinek. Krém je vhodný pro všechny typy suchých, citlivých a zralých pletí.

Noční výživný krém (Objednací číslo: 002, obsah: 50 ml, cena*: 72,00 Kč)
Obsahuje biokomplex vitamínů B, E, F, extraktů z přesličky a kopřivy. Speciální kombinace rostlinných olejů chrání pleť před nadměrným maštěním. Jemný hydratační základ umožňuje použití pro pleti smíšené, mastné a aknózní.

Noční regenerační krém (Objednací číslo: 003, obsah: 50 ml, cena*: 73,00 Kč)
Kombinace přírodních vitamínů A, E, F, minerálů a rostlinných extraktů zvyšuje biologickou aktivitu kožní tkáně a podporuje její regenerační schopnost. Chrání před ztrátou elasticity, hydratace a předčasným stárnutím pleti.

Čistící pleťové mléko (Objednací číslo: 018, obsah: 150 ml, cena*: 63,00 Kč)
Šetrná, hluboce čistící emulze s rostlinnými oleji a posilujícím účinkem extraktu z přesličky je určena k odlíčení a vyčištění všech typů pletí.

Čistící pleťová voda (Objednací číslo: 019, obsah: 150 ml, cena*: 53,00 Kč)
Šetrná čistící voda s posilujícím účinkem extraktu z přesličky je vhodná pro všechny typy pleti po vyčištění pleťovým mlékem nebo čistícím gelem.

* Ceny zahrnují DPH 22%. Balné neplatíte! Poštovné účtováno dle platných tarifů.

Kosmetika REVITAL, Uhříněveská 448, 252 43 Průhonice,
fax: 02/677 511 48, tel.: 02/677 511 81

kosmetika pro zdraví • zdravá rodina 5/98 • s. 23